buna seara

HPV

Postata de darya32 cu 12 ani in urma.

De cateva saptamini mi-a aparut niste negi in jurul anusului si sunt f speriata.Va rog din suflet sa ma ajutati ,cum pot scapa de ei,o sa merg si la un dr ginecolog dar daca stie cineva o solutie mai rapida ca nu mai am rabdare.Sunt casatorita ,deci nu se pune pb ca am relatii sexuale trecatoare.Va multumesc din tot sufletul

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

poate fi vorba despre condilomatoza anala data de virusul HPV, dar fara o examinare reala nu se poate pune un diagnostic clar. va recomand un consult medical de specialitate inainte de inceperea oricarui tratament pentru a evita eventualele complicatii.

va urez o zi buna

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Adresati-va cu incredere unui medic dermato venerolog cu experienta in tratamentul leziunilor virale veneriene.
http://075dermato.blogspot.com/2010/09/vegetatii-veneriene.html
075dermato