aparatul genital

HPV

Postata de liliana324 cu 14 ani in urma.

As vrea sa va pun expun o situatie vare dureaza de ceva timp si anume: o mancarime in zona vaginala cu secretie galben alba asa destul de jenanta ;o stare de jena tot timpul precum si aparitia unor basici ,la inceput dure dupa un pic de timp se sparg ,in zona vaginului.Acestea sunt f dureroase ,mai ales cand sparg si devin rana.in acest timp sotul meu nu are nimic dar dupa o perioada aceste basici ii ies si lui pe organul genital si il ustura f tare. Durere si usturime prezenta si la contactul sexual,atat ptr mine cat si ptr el. Daca ati putea sa-mi raspundeti ptr ca sunt f ingrijorata. Multumesc .Licuta

Raspunsuri (7)

larisa

acum 14 ani

Trebuie sa mergeti la dermato venerice sau la un ginecolog. Este clar o infectie cu tricomonas dar nu inteleg acele basici.Oricum nu se poate rezolva la farmacie, ci numai la medic si niste analize. Este o boala venerica.

Sheila

acum 14 ani

Este vorba despre o boala cu transmitere sexuala, poate fi vorba de gonoree (basicile sunt specifice acesteia)sau altceva.Doar in urma unui tratament se va rezolva problema
Numai bine

monica

acum 14 ani

vreau sa stiu ce inseamna raze cu laserul la cancerul ce col(on)?

oana

acum 14 ani

basici cu lichid si f dureroase suna a herpes genital. ce v-a zis doctorul?

oana

acum 14 ani

am o scurgere urat mirositoare galbena inchisa si mancarime

irimescu anisoara

acum 14 ani

buna sera am o rugaminte asi dori sa pot contacta un medic referitor la cancerul de col am fost diacnosticata cu cercivita cronica dupa care am facut biobsie,resectie de col apoi amputare de col pot spune ca nu mai am scurgele pe acre le aveam dar am dureri ff mari ma dooare jos rau si citeodata si dereglari la mestruatie mult ajutor va rog ce sa fac???multumesc

mady

acum 11 ani

am un punct negru pe labia mica stanga.ce sa fac?
acm iau flagyl 500 ovule poate fi de la medicamente?