am probleme!

HPV

Postata de CARMENITA cu 14 ani in urma.

Buna! am 46 de ani!
Am numeroase probleme, pe care o sa incerc sa le descriu mai jos, si desigur, va rog , daca doriti sa imi dati un sfat! Am consultat o gramade de medici de diferite specialitati si rezultatul...este acelasi: o calitate foarte p***a a vietii!!!
am ameteli, balonari, dispneee, asociata cu oftat, somnolenta si neputinta generala, scaune numeroase, uneori violente, dureri de spate, col cervicala in special, gaze in intestin, si ameteli si air ameteli cu tiuit si vajiit in cap, obosesc, o pofta de mancare inexplicabila, si tot felul de fenomene pe care nu le pot explica! va rog daca puteti sa imi dati un sfat!

Raspunsuri (4)

sah

acum 14 ani

te-ai gandit sa faci un RMN (sau ti-a sugerat vreun medic treaba asta) pt starile de somnolenta, ameteli, vajait...? sa nu fie o problema neurologica.Durerile de spate pot fi generate de sedentarism... Ai urmat tratamente pt problemele digestive? Ar fi trebuit sa povestesti mai detaliat pe la ce specialisti ai fost pt ca asa imbarligate simptomele pot fi cauzate inclusiv de: stres / depresii. o zi buna

jeni2132829

acum 14 ani

carmelita, nu trebuie sa disperi. si eu am avut numeroase probleme, dar daca gasesti un internist bun, care sa-ti analizeze simptomele, iti va recomanda analizele de specialitate conforme cu afectiunile tale, si-ti va pune in final un diagnositc. si eu am fost la numerosi specialisti, am facut si rmn, dar degeaba. si eu ca si tine aveam numeroase pb..in final s-a dovedit a fi din cauza stresului. mai exact pe sistem nervos (sistemul neurovegetativ..ceva de genul). sanatate multa..si incearca sa nu te stresezi

Gya20

acum 14 ani

la menopauza te-ai gandit?

sah

acum 14 ani

am avut intentia de a-i sugera o posibila menopauza timpurie dar nu vad legatura cu problemele la coloana ...