spondiloza cervicala

Homeopatia

Postata de gabyx cu 13 ani in urma.

DUPA RMN AM FOST DIAGNOSTICAT CU SPONDILOZA CERVICALA.LA CONTACTUL CU FRIGUL SAU VINTUL IMI CRESTE TENSIUNEA ARTERIALA,AMETELI,PROBLEME DE RESPIRATIE,SLABICIUNE IN TOT CORPUL,GITUL IN SPATE ESTE INCORDAT IN SITUATIILE DE CRIZA.MA SIMT CEVA MAI BINE DUPA STUGERON,PARACETAMOL,MASAJ LA GIT IN SPATE.DE MULTE ORI FAC TEMPERATURA CHIAR DACA STAU IN ACELASI LOC LA TEMPERATURA CAMEREI.MA SIMT CALD DIN INTERIOR.CE TRATAMENT AS PUTEA URMA?

Raspunsuri (19)

constantin

acum 13 ani

Un tratament naturist te poate ajuta-0722344290

Adrienne

acum 13 ani

Sedinte de fizioterapie de doua ori pe an, asociate cu masaj terapeutic[ care este diferit de cel de relaxare] si daca este posibil, programul de kinetoterapie. Tratamentul medicamentos impotriva durerii, trebuie sa fie de scurta durata [ 15 zile ] deoarece, creeaza probleme gastrice. Protectie impotriva frigului.

costi

acum 12 ani

Cat timp ati luat tratamentul?
ati ramas cu hipertensiune?
cam la ce valori a ajuns tensiunea?
ptr tensiune ce luati?
si eu sufar de aceleasi probl si caut disperat tratament.

gabyx

acum 12 ani

am facut acupunctura si fac gimnastica medicala,iar dupa acupunctura tensiunea a scazut sensibil.

Amnesia

acum 12 ani

fizioterapie de 2-3 ori pe an.medicamentele doar iti amelioreaza doar pt o scurta perioada de timp durerea.mergi si la un medic cardiolog.

mganea

acum 12 ani

as vrea sa stiu acum cum sunteti,am aceleasi probleme.

gabyx

acum 12 ani

urmez un tratament homeopatic+gimnastica.simptomele s au mai ameliorat,insa mai e mult pina departe

burghelea cornelia

acum 12 ani

am 27 de ani si cu o luna in urma mi-am facut un masaj de relaxare,persoana care mi la facut lucreaza in spital si mi-a spus ca am un inceput de spondiloza cervicala .ce ar trebui sa fac k sa fiu sigura de asta? simptomele pe care le aveam sunt dureri de cap de umeri si imi amortea mana stanga ,va rog sa-mi raspunde-ti ca sunt in afara tarii si nu stiu ce sa fac.

gabyx

acum 12 ani

si eu sint in afara tarii si am facut un RMN la spital,de unde reiese cu siguranta diagnosticul corect,daca e spondiloza sau nu.se poate face si o radiografie simpla,dar nu este asa precisa ca RMN.

Utilizator11555952754

acum 5 ani

buna am aceleasi simtome +atacuri de panica de 4 ani .Ati reusit sa treceti peste ? si cum? multumesc

Utilizator11590250304

acum 3 ani

Salut. Am aceleași simptome. Ai rezolvat ceva??

SILVIA

acum 2 ani

Mult sport, asta ma ajuta pe mine, grija mare la frig, mereu cand ma prinde frigul sau am parul ud si e frig afara patesc asta, la fel de la clima din masina. Si masajul terapeutic m-a ajutat mult .

gabyx

acum 2 ani

Iau beta blocante si e mai bine cu vreo 20%

Adrian

acum un an

Gabyx și acum ai scăpat de amețeli !

gabyx

acum un an

Ametelile sint mult mai rare.Spondiloza a aparut datorita sincopei vasovagale care inseamna ca sistemul nervos parasimpatic nu este in balanta cu cel simpatic.

Lik99

acum un an

Bună. Ați dat de capăt cu ceva? Mai aveți simptomele?

gabyx

acum un an

Iau beta blocante,sport si cupping.E mai bine cu vreo 40%

Daniel

acum un an

Aceleasi prbl am ma simt foarte rau am si o artrita mi sa spus ameteli greata nu pot tine capul e foarte rau pfff daca ai rezolvat zimi si mie

Daniel

acum un an

Am aceleasi simptome daca ma poti ajuta