Sindrom Wilson

Homeopatia

Postata de OanaM. cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
As dori sa stiu daca se pot face analizele pentru depistarea sindormului Wilson. Logodnicul meu este suspect de aceasta boala insa nu a putut finaliza analizele, cu 5 ani in urma, datorita unei vesti cum ca in Romania nu ar exista nu stiu bazin pt cuprurina.
Multumesc!

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Se recomanda determinarea de: ceruloplasmina serica (o valoare mai mica de 100mg/zi) iar pentru confirmare-biopsie hepatica cu determinare cantitativa de cupru Suplimentar: teste genetice.
Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog.

OanaM.

acum 11 ani

Imi puteti recomanda un asemenea medic sau un laborator de astfel de analize care se pot face si in Romania?
V rog mult!

OanaM.

acum 11 ani

Imi puteti recomanda un asemenea medic sau un laborator de analize, in Romania, pentru investigatii?

OanaM.

acum 11 ani

Imi puteti recomanda un asemena medic sau o clinica, din Romania, pt a efectua asemenea investigatii?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

laborator Synevo.