Se poate mari lactatia?

Homeopatia

Postata de mary.al cu 13 ani in urma.

Buna Ziua, Cum se poate mari productia de lapte matern la o mama de 28 de ani si un bebelus de 3 luni?

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

1. Un regim de viata ordonat , viata armonioasa in familie ,alimentatie echilibrata bogata in fructe si legume,alimente proaspete si usor de digerat (condimente si afumaturi reduse), lactate,suc de fructe preparat in casa.Respectarea programului de veghe si odihna .
2 .Respectarea cu strictete a concediului pentru ingrijirea copilului.
Alte metode sunt iluzorii.
3 Controlul cresterii in greutate al bebelui pentru a surprinde momentul cand laptele de mama nu mai este suficient si va trebui ,impreuna cu medicul pediatru, sa-compledeza din diversificare conf. varstei.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

criss

acum 12 ani

urtica urens 9ch
ricinus 9 ch

cate 3 granule din fiecare de 3 ori pe zi