Rinita alergica

Homeopatia

Postata de DianaCojocaru cu 13 ani in urma.

Sunt insarcinata in 36 de saptamani, si am o rinita alergica de catvia ani, problema este ca de cand cu sarcina, rinita pare sa se fi agravat, noaptea nu reusesc sa respir aproape deloc, situatia imi creaza un disconfort foarte mare. Exista ceva remedii homeopatice in acest caz?

Raspunsuri (5)

colnago

acum 13 ani

Pentru diferite probleme alegice un remediu naturist poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni. Nu are contarindicatii, poate fi consumata si de gravide.

colnago

acum 13 ani

Scuze pentru greseli, m-am grabit, deci "alergice" si "contraindicatii"...

homeopat

acum 13 ani

Deja ar trebui sa se apropie sorocul. Succes si sanatate. Du-te la un medic homeopat, remediile homeopate se administreaza cu succes si cu efect femeilor insarcinate cat si bebelusilor, neac***a efecte secundare si nefiind toxice. De asemenea, micutul va primi vaccinuri din prima zi de nastere, cu remedii homeopate anihilezi efectele negative si toxicitatea vaccinurilor.

guturai

acum 8 ani

Solutia homeopata pentru alergii este Formula complexa 49.
***

Iulia Diana

acum 8 ani

In perioada iernii mucegaiul si-a facut aparitia in casa mea, asta fiind o problema pentru mine deoarece am alergie la mucegai si nu numai. O prietena mi-a recomandat o crema antialergica, numita Hay Max, pe care mi-o aplic la nas, spunandu-mi ca ma va ajuta cu siguranta. Nu eram convinsa de acest lucru, dar, am o luna de cand o folosesc si chiar ma ajuta. Eu, clar, o recomand!
Am gasit crema aici https://www.longeviv.ro/hay-max la un pret destul de ok, dar, am inteles ca se gaseste si in Sensiblu.