reactie adversa

Homeopatia

Postata de Balaj1 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Roxana si am luat si eu un tratament homeopat dar sa intamplat sa combin doua remedii unul fiind cuprum metalicum 3 granule luasem dupa cateva zile dupa ce incetasem sa le iau timp de o sapt. la care am avut reactii adverse cu balonari si vanturi.Timp de o sapt nu am avut de la ele nici o reactie totul a decurs normal dar imi mai ramasese inca 3 granule pe care le luasem mai tarziu ceea ce nu a fost bine cum am procedat diluatia fiind ch30 .Dupa cele 3 granule am inceput sa iau dupa 10 ore nux vomica o picatura ch200 ca sa imi inceteze acele reactii adverse.Am procedat asa fara sa stie medicul meu pt ca era weekend si nu am stiut ce sa fac.Acum problema mea este ca de la acele reactii ma simt calmata psihic nu mai simt paraca miam pierdut simturile si pupila s-a micsorat si as vrea sa stiu daca aceste reactii pot disparea de la sine si cat dureaza efectul acestor remedii homeopate .

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

DE CE ar lua cineva asa ceva? Nu inteleg. Recomand un control medical la un medic adevarat.