nivel hemoglobina crescut

Homeopatia

Postata de Gisca1 cu 13 ani in urma.

Buna seara,
Fiul meu in virsta de 20 de ani a facut in urma cu 10 zile o serie de analize in urma carora a rezultat un nivel al hemogloginei de 16.8 . Acuza dureri in piept , stari de oboseala, tremur al miinilor si transpiratie . Pina in urma cu trei luni a mers la sala de forta vreme de trei ani . Nu fumeaza si nu consuma bauturi alcoolice. Medicul de familie ne-a recomandat sa repetam analiza la un alt laborator peste o luna . Va rog daca puteti sa ne dati un sfat ce sa facem si in ce directie sa ne indreptam si daca este cazul sa ne ingrijoram .

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 13 ani

Cred ca ar trebui sa repeti analiza si la alt laborator. Laboratorul la care-mi fac eu analizele are pentru hemoglobina intervalul de referinta 12.2 - 18.1 g/dL. Inclusiv ,daca verifici analiza pe Sfatulmedicului ,vei vedea ca ,pentru intervalul de varsta 18- 44 ani [barbati], valorile normale sunt de 13.2 - 17.3 g/dL

Gisca1

acum 13 ani

mutumesc mult

robert

acum 8 ani

Am o mare rugaminte la dumneavoastra! Am aceesi problema, hemoglobina si hematocritul mari, peste 18 / 50%. Va rog din suflet, dati.mi cateva solutii sa scad hemoglobina, am numai probleme din cauza ei.

robert

acum 8 ani

Am o mare rugaminte la dumneavoastra! Am aceesi problema, hemoglobina si hematocritul mari, peste 18 / 50%. Va rog din suflet, dati.mi cateva solutii sa scad hemoglobina, am numai probleme din cauza ei.