Neplaceri ale gatului-medicamente homeopatice

Homeopatia

Postata de Pinc cu 11 ani in urma.

Este adevarat ca intrebuintarea preparatelor homeopatice (nu stiu anume care) de catre copii creste imunitatea sau mai bine zis nu se imbolnavesc des. Am copil de doi ani jumate si foarte dese ori avem probleme cu gatul (faringita, laringofaringita, amigdalita) ce preparat homeopatic iasi putea da pentru a evitat toate aceste neplăceri.

Raspunsuri (2)

Dr. Irina Firuti

acum 11 ani

Este foarte adevarat ce afirmati la inceput. In homeopatie nu exista insa un singur tratament pentru toate problemele gitului - din contra,, ele sunt puternic individualizate. De aceea trebuie sa mergeti cu copiii la homeopat sa ii consulte, sa ii cunoasca si apoi veti primi tratamentul care li se potriveste.

Pinc

acum 11 ani

Mersi mult!