Mod administrare Septilin

Homeopatia

Postata de Iordache Maria cu 11 ani in urma.

Ce cantitate de Septilin sirop ar trebui sa-i administrez copilului meu care are 2 anisori si jumatate si 11 kg pentru intarirea imunitatii organismului si ce durata ar trebui sa aiba tratamentul? Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Irina Firuti

acum 11 ani

Copilasul e f slabcu 11 kg la 2 ani jumatate, ar trebui stimulat intregul metabolism, nu numai imunitatea la infectii! Talia lui e normala sau e si mai mic de inaltime? Sincer, ar trebui sa luati in serios dezvoltarea lui si vazut daca are o intoleranta la ceva sau alte probleme.

Andrada

acum 10 ani

Cred ca intrebarea era cu totul alta, insa si raspunsul cred ca e relevant pentru datele transmise - aceasta greutate poate fi atribita unui copil de un an, deci se poate considera ca trebuie sa lucrati la alimentatie in primul rand, diversificare de produse ai imunitatea crescuta natural din legume si fructe.
Pentru dozajul de Septilin http://www.naturashop.ro/septilin-sirop-p-1122.html daca e vorba de sirop trebuie citit cu atentie prospectul sau mai sigur de intrebat medicul pediatru.