medicament mica 4/5 ch

Homeopatia

Postata de inuta cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Am auzit ca pe langa Ambasada Chinei este o farmacie homeopata care face un medicament "Mica 4 sau 5 Ch" recomandat pentru tratarea vitiligo. Imi poate da cineva adresa acestei farmacii sau daca pot gasi acest medicament in alta parte?
Va multumesc

Raspunsuri (4)

ionica

acum 14 ani

Citat:
Buna ziua,
Am auzit ca pe langa Ambasada Chinei este o farmacie homeopata care face un medicament "Mica 4 sau 5 Ch" recomandat pentru tratarea vitiligo. Imi poate da cineva adresa acestei farmacii sau daca pot gasi acest medicament in alta parte?
Va multumesc

Buna
Farmacia este in sector 1, (Scoala Herastrau nr. 32 - pe langa Ambasada Chinei, tel. 021/232.44.91).

Ioan Dumitrescu

acum 14 ani

Mica nu e singurul medicament ce poate fi incercat in vitiligo ( Sepia, Hidrogenium )

Dr. Alice Sirb

acum 14 ani

Sfatul meu este sa nu iei remedii homeopate fara indicatia unui medic specializat. In homeopatie este esentiala descoperirea remediului de teren care cu siguranta te va vindeca de problemele tale.
Sanatate !

Ioan Dumitrescu

acum 14 ani

Curect . Sa nu uitam insa si tratamentul diatezelor .