lipsa poftei de mancat

Homeopatia

Postata de membru247051 cu 10 ani in urma.

ce se poate da unui copil de doi ani pt lipsa poftei de mancat?

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 10 ani

Depinde de cauza.Daca nu are pofta, asta poate insemna multe chestii, printre care parazitoze, probleme digestive etc.Mergeti la medicul pediatru pt a putea rezolva problema.

Bibi

acum 10 ani

De obicei copii, nu prea au chef de mincare, iar parintii sunt speriati si f. multumiti cind copilul infuleca si prinde in greutate. Nu-i buna nici una nici cealalta. Un pic de urechiala face bine atunci cind este pretentios. Treaba cu trimisul la doctor ptr. orice nu-i buna. Doctorul ptr. a-si motiva meseria intodeauna va prescrie un medicament, chiar de pacientul este sanatos si mai si sperie omul, zicindu-i ca problema nu-i asa de lasat. O mama mai intreaba si pe bunica, pe matusa sau alta ruda cam care-i treaba. Depinde si citi ani are copilul. Repet cind el ajunge de itelege "scarmaneala" i-si face efectul , iar copilul va fi voinic , la fel ca al meu, care de multe ori a mai luat-o"pe cocoasa".

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Lipsa poftei de mancare poate apare in multe boli sau situatii. Probabil sunt necesare si analize/ investigatii. Va recomand sa va adresati medicului
pediatru si, deasemenea, unui medic cu competenta in homeopatie.