interpretare analize,va rog!

Homeopatia

Postata de bilutza cu 9 ani in urma.

buna ziua.am facut niste analize baiatului meu, de 7 ani pt. ca era foarte palid si cu cearcane foarte pronuntate. sunt doua valori crescute: eozinofile-8,2 si sideremia 120(am vazut ca valorile normale sunt pana la 96). in prezent este sub tratament cu ferum sidereum D10 siD15 si formula9A si 9B. este a doua luna de tratament. as vrea sa stiu ce as putea sa-i administrez impotriva parazitilor si ce semnifica valoarea crescuta a sideremiei si daca mai trebuie sa fac si alte investigatii. nu pot sa cer sfatul medicului homeopat pt. ca suntem din alta localitate.va multumesc mult

Raspunsuri (1)

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Buna seara,

Cred ca fiul dumneavoastra ar putea fi ajutat prin administrarea
unui medicament homeopat UNIC (este cea mai recomandabila metoda
de tratament homeopat), dar pentru aceasta este necesara o consultatie
efectiva, personala, individualizata. Medicamentul homeopat corect ales
poate ajuta si la eliminarea parazitilor intestinali.
Pentru gasirea cauzei sideremiei crescute ar fi foarte bine (si, in
acelasi timp, foarte necesar) sa va adresati si medicului pediatru care, in
urma consultului de specialitate, va putea hotara ce analize/ investigatii
ar mai trebui efectuate.