Homeopatia si gonartroza

Homeopatia

Postata de Sygryd cu 11 ani in urma.

Buna seara,domnule doctor! Imi cer scuze pt.indrazneala,am si eu o intrebare. Sper sa nu vi se para prosteasca, mai ales ca sunt si eu medic si de 3 ani practic ter.altern.- biorezonanta cu Metatron,fito si cristaloterapie. Sunt fascinata de homeopatie si acupunctura,dar atat, nu mai mult. Din pacate,in 2005 am fost diagnosticata cu gonartroza bilat. Mobilitatea artic.e pastrata,dar durerile sunt f.mari si-mi fac viata un iad. Imi puteti spune,in limita timpului disponibil,daca prin intermediul homeopatiei se pot regenera cartilajele? VA MULTUMESC! dr. Cristina Bumbaru- Iasi.

Raspunsuri (8)

eva40

acum 11 ani

din pacate nu se pot vindeca cu homeopatie.Daca primesc o adresa de mail de la dvs. va trimit ceva extrem de interesant sa cititi.S-ar putea sa va vindecati mai repede cat credeti
astept mailul la ***@yahoo.com
noapte buna

[email protected]

acum 11 ani

buna ziua !AM rugamintea ,ca la intrebarea pusa de syngryd [cea despre articulatii ] sa-mi raspundeti si mie pt-ca, ma intereseaza in mod direct.Va multumesc!

Dr. Irina Firuti

acum 11 ani

In caz ca nu ati primit inca raspuns: gonartroza se trateaza homeopat. Ceea ce se obtine este reducerea durerii, cistigarea in mobilitate. de obicei, pacientii nu-si mai fac si artroscopie ca sa constate starea cartilajului. Probabil daca si-ar face, ar constata o recuperare, macar partiala, a acestuia. Dr. Irina Firuti

MembruMobileApp1496038746

acum 6 ani

buna ziua
va rog sa-mi trimiteti si mie materialul legat de vindecarea gonartrozei la adresa g_predoi@ adresa_web_filtrata
va multumesc !

george

nnnnnnnnnnnnn

acum 11 ani

Intra si intreaba si pe site-ul Dr Cacovean Adrian, am vazut ca se ocupa si de aceasta latura a medicinei.

http://www.dr-cacovean-adrian.ro/ro/intreaba-si-ti-se-va-raspunde.html

favone

acum 10 ani

Buna seara,
Firește, m-ar interesa și pe mine sa primesc "materialul" în legătură cu vindecarea gonartrozei. Mulțumiri anticipate!

dana mocanu

acum 9 ani

buna ziua,
Si pe mine m-ar interesa sa primesc materialul pentru vindecarea gonartrozei. Va multumesc din suflet!

melahd

acum 9 ani

Buna ziua ,as dorii sa primesc si eu materialul in legatura cu gonartroza.Va multumesc