homeopat bun in Constanta?

Homeopatia

Postata de mb80 cu 13 ani in urma.

buna ziua! ma numesc marilena si am o fetita de 3ani! Am incercat pe la mai multi medici, dar nu am reusit sa scapam de raceala care incepe o data cu venirea frigului si se mai termina in vara. Mi s-a spus ca un dr. homeopat ar putea sa ma ajute dar nu am cunostinte in domeniu. As fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea recomanda un medic homeopat din Constanta! va multumesc anticipat

Raspunsuri (29)

loredana_dana

acum 13 ani

Dr. Sorina Soescu - Constanta
Tel. 0241-543358 Strada Fulgerului 70 / Constanta
homeopatie-soescu ro

Dr. Cadar Sorin - Pitesti, Bucuresti si Constanta
homeopatie ro (consultatia in jur de 210 lei)

Dr. Ilie Mariana
Str. TUDOR VLADIMIRESCU NR. 6
POLICLINICA PSIHOSAN, Constanta, Constanta
Telefon: 0723649414
daca doresti sa mai vorbim in legatura cu subiectul adresa mea de e-mail o poti gasi dand clik pe numele meu sau pagina personala

Ionescu

acum 13 ani

Dintre cei medici 3 alegeti pe Dr. Ilie !
Dr. Cadar nu prea mai face homeopatie, ci mai degraba homeoterapie, iar Dr. Soescu este mult prea ocupata. Pe langa asta Dr. Ilie are si consultatiile cele mai ieftine.

loredana_dana

acum 13 ani

in general consultatiile pornesc de la 80 ron .
trimite-mi un e-mail cu informatii despre ce ai mai facut adresa o gasesti stii tu unde

adina

acum 13 ani

Buna ziua si eu am avut aceleasi probleme ca si tine numai ca eu am fost la 2 homeopati aici in cta la soescu si plaesu dar nu mi-au rezolvat problemele niciodata ajunsesem sa nu mai cred in homeopatie pana cand am gasit un dr f bun din Bucresti, acum vine si in Constanta .
Este vorba de Dr Adrian Dumitrescu Vicepresedinte al Asocietiei Romane de Homeopatie , Lector pediatru
Pe noi ne-a salvat de fiecare data de la antibiotice de constipatie ce dura de 5 luni, incercasem tot ce e pe piata, ne-a marit imunitatea acum slava domnului nu mai am probleme cu el este un medic extraordinar, ce nu vizeaza numai banul.
Iti las nr asistentei daca vrei 0726313497 sau 0766510351

loredana_dana

acum 13 ani

deci , homeipatia ajuta dar trebuie gasit medicul potrivit , dedicat acestei vocatii !

claudia

acum 13 ani

mb80, ai postat in urma cu doua luni, as vrea sa stiu daca fetita ta se mai confrunta cu raceala, mai ales ca acum a venit frigul? te-a ajutat homeopatia? am vazut ca si prietenul tau are tbc si nu raspundea la tratament- s-a operat sau a scapat cu homeopatia? si eu am probleme cu raceala , cum vine frigul, incep si problemele, ma gandeam sa incerc si ceva naturist. homeopatia este ceva naturist, nu?dar nu stiu daca nu vor fi bani aruncati pe fereastra.
tu ce rezultate ai?

claudia

acum 13 ani

multumesc de raspuns, dar as fi vrut sa stiu si un raspuns de la mb80. are 3 cazuri din cate vad: fetita, prietenul si ea. Banuiesc ca din 3 pe cineva tot a ajutat homeopatul,nu?

cum se recunoaste un medic homeopat bun?

Elena

acum 11 ani

Eu merg constant la Dr Motocu Mihaela iar rezultatele sunt extrordinare! Va recomand cu drag aceasta Doamna Dr.Cabinetul este pe I.G Duca , langa Catalina Optic. Numai bine

rodica

acum 11 ani

medic homeopat ce merita contactat recomand dr. farcas cristina .cta tel 0241511330 .succes

mireta nastase

acum 11 ani

Am 55 de ani si am fost diagnosticata cu mai multe boli grave printre care diabet,boli cardiovasculare,steatoza hepatica,chist renal si altele ...Am apelat disperata la d-na doctor Sandru Laura,tel.0720396985,intelegind ce ar presupune administrarea de lunga durata a medicamentelor de sinteza.Aceasta d-na doctor mi-a adus glicemia de la 279 la 0,90 in doar o luna(!!!!!),a redus pastilele de inima la una singura/zi si urmeaza restul.Apelati la homeopatie cu toata increderea si in special la aceasta doamna extraordinara.Succes.

ileana

acum 11 ani

Am 23 ani si sufar de hirsutism.Am incercat cu medicamente de la endocrinolog dar nu au avut efect.Va rog daca sa imi recomandati ceva pentru aceasta problema

Ionela

acum 11 ani

Buna ziua.Cam cat costa o consultatie la un medic homeopat?Noi am platit astazi 300de roni.

livia

acum 11 ani

Eu am facut programare la dr Soescu iar consultatia este.....500lei.

diana

acum 11 ani

Buna,si o sa platiti de fiecare data ,la fiecare consultatie suma asta (300 lei respectiv 500 lei) ????? daca trebuie sa mergi o data la 2saptamini ce faci??Si eu trebuie sa merg si ma ingrozeste ideea ca ar trebui sa platesc atitia bani (pe criza asta,ar trebui sa nu ne mai imbolnavim,nu).

livia

acum 11 ani

Eu am inteles ca prima consultatie este 500, apoi 200 la fiecare control. Acum sper sa avem si rezultate bune, inca nu am ajuns.

lucian

acum 11 ani

Unde asputea sa o gasesc pe doamna dr. Sandru Laura? Unde are cabinetul?

laurentiu

acum 10 ani

Care este cel mai ieftin homeopat din Constanta?

Otilia

acum 10 ani

Mă interesează si pe mine sa știu unde o putem găsi pe Sandra Laura.

Dorinel

acum 10 ani

http://www.youtube.com/watch?v=SRTlJwy2loA
Homeopatia trataza cu nimic din punct de vedere material. Adica granule de lactoza pe care s-a picurat apa chioara. Nu mai umblati oameni buni cu shamanisme din astea medievale in secolul al XXI-lea, care va mai cer si 300-500 ron /consultatie, fara rusine.

Utilizator21612607111

acum 3 ani

De ce exagereaza medicii homeopati cu preturile pt. o consultatie, si nu numai, ei nu sant oameni,? oare cred ca daca sant medici nu vor ajunge si ei in situatii asemanatoare ?,totul se plateste cu adevarat in viata , chiar daca au invatat au invatat pt. ei si cu o credinta in suflet si un juramant de a-i ajuta si pe bolnavi .Desigur si un vagon de bani daca ar avea tot nu le-ar ajunge unora.

Pag 1 din 2