hidrocefalie externa

Homeopatia Hidrocefalie

Postata de oana 0708 cu 14 ani in urma.

baietelul meu de 9 luni afost diagnosticat cu hidrocefalie externa,se poate face un tratament homeopat?va multunesc

Raspunsuri (4)

IonVasile

acum 14 ani

Nu cred ca aceasta boala se poate trata naturist sau homeopat. Intrebati totusi un medic.

Dr. Diana Dragomir

acum 14 ani

In homeopatie importante sunt simptomele pe care pacientul le prezinta.
Va recomand sa cautati un medic homeopat cu experienta care practica o homeopatie clasica, adica prescrie un singur remediu.

Sanatate multa!

Daniela

acum 13 ani

La fel cred si eu, ca aceasta boala nu se poate trata homeopatic. Eu sufar de hidrocefalie interna, dar gratie d-lui prof. dr. Ciurea Vlad Alexandru, de la Spitalul Bagdasar Arseni din Bucuresti, sunt foarte bine, dupa circa... 34 de ani de la interventia neurochirurgicala (adica la varsta de 2 ani). Va sfatuiesc sa mergeti de urgenta la spitalul Bagdasar Arseni si sa-l cautati pe dl. prof. dr., pentru o consultatie. Sfatul meu este sa-i urmati toate recomandarile dumnealui si sa nu mai intarziati deoarece consecintele acestei boli pot fi ireversibile pentru copilul dvs. Mergeti cu incredere la dansul si cereti-i o parere. Nu va fie frica de operatie deoarece, desi pare dificila, este relativ una dintre cele mnai usoare operatii neurologice, iar perioada de spitalizare este de maxim 10 zile (era in 1976, dar tehnica medicala evoluand foarte mult, perioada de spitalizare s-a scurtat foarte mult). Va urez succes!

loredana_dana

acum 13 ani

http://sanatate.findtalk.net/
ionvasile , mergi la adresa asta si sigur vei gasi pe cineva sa te ajute!