glanda tiroida

Homeopatia

Postata de alex.nico02 cu 12 ani in urma.

buna ,am hipertiroidie si vreau sa stiu daca exista medicamente naturiste pentru asa ceva

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Hipertiroidismul cuprinde o paleta e afectiuni. Este necesar sa mergeti la medicul endocrinolog curant pentru a stabili o conduita terapeutica adecvata si a va urmari afectiunea prin testele sanguine specifice.

alex.nico02

acum 12 ani

merg la un doctor endocrinolog de aproape 2 ani,fac analize cam la 3 luni si ma simt bine numai ca am vrut sa stiu daca exista si medicamente naturiste pentru glanda .Eu iau in continuare tirozol