exzema

Homeopatia

Postata de loredana_dana cu 13 ani in urma.

buna seara , as dori sa stiu daca oexzema la nivelul picioarelor se poate trata homeopat?care dintre remedii sunt bune ? graphites naturalis CH9 este bun ?

Raspunsuri (1)

Dr. Diana Dragomir

acum 13 ani

De obicei homeopatia trateaza persoana in intregime si nu doar eczema.
Ca atare indicat este sa consultati un medic homeopat care va gasi din sutele de remedii acela care se potriveste cel mai bine nu numai eruptiei ci si multor simptome care mai sunt prezente.
Sanatate!