Dr ioan Dumitrescu

Homeopatia

Postata de sah cu 13 ani in urma.

imi cer scuze daca voi supara cu acest mesaj, dar as dori sa stiu cat costa o consultatie la domnul Dr Ioan Dumitrescu, in functie de tipul de tratament etc. Am inteles ca este un doctor stralucit. Sper sa ma puteti ajuta, o seara placuta

Raspunsuri (13)

Ioan Dumitrescu

acum 13 ani

Daca vreti sa va tratez, am o singura rugaminte : nu ma mai laudati .
Daca as fi putut sa imi tratez prietenii de boala canceroasa, poate meritam ceva laude, asa ....sunt un simplu mecanic de oameni cu diploma de medic .
Hai sa fim seriosi .
Nu stim nimic si ne mor pacientii pe capete de cancer .
Le dam citostatice, dar nu avem posibilitatea sa le facem chimiosensibilitatea celulelor canceroase .
Nu stim cauza cancerului ( oncovirusuri ??? ).
Ce tratam ?
Daca nu aveti cancer, detalii pret, programare aici :

http://acpunctura.forumgratuit.ro/drioan-dumitrescu-informatii-programari-f40/din-20-mai-reiau-consultatiile-la-cabinetul-meu-t504.htm?sid=035ea978cc14bd8427eb7fa106583471

Carmen Ilie

acum 13 ani

Buna ziua,din Atena! Nu stiu daca puteti consulta un pacient de la distanta.O doctorita din Iasi sustine ca poate .Cer o a doua parere.Deoarece locuiesc in strainatate nu pot beneficia de consultatiile medicilor romani,iar in cei de aici nu prea am incredere,sint vinduti concernelor farmaceutice.Sufar de gastrita cronica cu reflux gastro-esofagian.Daca se poate sa ma ajutati, spuneti-mi va rog.

Ioan Dumitrescu

acum 13 ani

Incercam .
Am mai dat tratament prin e-mail, logic este sa fie consultat integral pacientul .
Voi posta o fisa standard pentru raspunsuri pe un link separat .
Ideal ar fi ca acest site sa fie conectat interactiv si cu acel site .

carmen ilie

acum 13 ani

Multumesc mult! Adresa mea de mail este [email protected] Scrieti-mi unde sa caut acel site si unde sa va trimit toate detaliile...

tyara

acum 13 ani

va multumesc !

silvia

acum 13 ani

Buna ziua domnule doctor,acum trei saptamani am fost operata de fibom uterin mai exact histerectomie totala cu anexectomie bilaterala,in urma acestei interventii am acele bufeuri groznice care nu ma lasa sa ma odihnesc...intrebarea mea este daca exista vreun remediu homeopat si daca da sa-mi spuneti de unde il pot procura[mentionez ca sunt din Bucuresti]
multumesc

viorica

acum 12 ani

va multumesc pentru rabdarea si pasiunea de medic si revin la tratament.

[email protected]

acum 11 ani

puteti trata si colagenoza nediferentiata?cu multumiri

Ioan Dumitrescu

acum 11 ani

E usor sa intrebi, sa ceri, mai greu sa tratezi .
Tratamentul dureaza doi ani ( acupunctural, homeopatic, fitoterapic integrat ) .
Acum nu am timp sa ma ocup de aceasta boala cronica .
Incercati la alti medici .

silvia

acum 10 ani

buna ziua domnule doctor , de doua luni de zile sufar de un tiuit in urechea stanga , medicul ORL m-a asiguratca nu este tratament pentru asa ceva , insa eu as incerca si varianta homeopata,ce ziceti se poate?

stamate

acum 10 ani

Va trateaza buzunarul.Toti sunt niste doctori slabi in vindecarea tiuitului din ureche.Habar nu au .Degeaba au invatat 6 ani

Aura

acum 10 ani

Buna ziua,
Imi puteti spune daca puteteti trata sindromul bipolar? Multumesc!

RAZVAN

acum 9 ani

BUNA ZIUA LA PROTUZOI DISCALE LOMBARE MERGE..?