despre slabit

Homeopatia

Postata de sarami cu 11 ani in urma.

as dori sa slabesc,nu reusesc sub nici o forma cu dietele luate de pe net,le tin o sapt sau 2 dupa ma ia cu ameteli si abandonez,vreau sa va intreb daca ar fi vreun remediu homeopat care sa ma poata ajuta insa sa nu imi faca rau.mentionez ca am 75 kg ,35 ani ,2 copii gemeni ,inainte de sarcina aveam 64 kg eram ok,adica ma simteam bine cu greutatea aceeea.multumesc

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Cel mai indicat este sfatul unui medic nutritionist, care in baza unor analize, apreferintelor dvs alimentare si a metabolismului, va poate alcaturi o dieta personalizata pe nevoile dvs nutritionale.

Dr. Irina Firuti

acum 11 ani

Sarami, se poate slabi cu tratament homeopat, insa acesta se stabilesti numai in urma unei consultatii la care sunteti luata in intregime in considerare, nu numai greutatea. Si normal nu are de ce sa va faca rau.

Catalin

acum 8 ani

In ultima perioada multi oameni recurg la pastilele pentru slabit ca sa mai elimine kilogramele in exces. Parerea mea e ca nici o pastila singura nu o sa poata sa ajute la slabit. Trebuie facuta multa miscare si sport si alimentatie sanatoasa.