de ce ma ard foarte tare talpile ambelor picioare.

Homeopatia

Postata de pufimen cu 10 ani in urma.

de ce ma ard talpile ambelor picioare,si ce investigati sa fac despre acest lucru ma interesaz de mult dar nu am gasit specialistul cu pricina,care sa imi faca recomandarea necesara in cazul meu.

Raspunsuri (5)

pufimen

acum 10 ani

pai eu astept raspunsul dela dumneavoastra,in calitate de specialisti in domeniul medical,ce sa postez eu?eu sunt cu intrebarea iar dumneavoastra sa imi dat un raspuns calificat,despre asta e vorba in cazul meu.

Nelu

acum 10 ani

Specalistii sunt destul de ocupati. Eu am intrebat odata de ce am un prurit pe tot corpul. Dupa trei zile de scarpinat cand mancarimea a ajuns la palme, mi s-au inflamat articulatiile degetelor. Banunind ca e ceva reumatism am mers la medic.Diagnostic :artrita. Sistemul imuitar o luase razna si incepuse sa atace articulatiile. Vreau sa spun ca destul de greu de ghicit care o fi cauza.

talpile

acum 10 ani

la arsura la talpi nu te poate ajuta decat un medic homeopat bun caci nu exista nici un medicament chimic pt. asa ceva si nici nu se stie cauza. De cele mai multe ori medicii normali nici nu te vor crede ca simti ceea ce simti. Daca nu ajungi la un medic homeopat poti incerca remediul homeopat Sulphur CH15. Sugi cate o granula de 3 ori la un interva de 3 zile. Daca nu ajuta e alt remediu. Asta ajuta cam la 70%.

Ariana2013

acum 10 ani

Nu vreau sa te sperii, iti scriu doar din experienta mamei mele. Si pe ea o ardeau talpile si a pus asta pe seama incaltarilor, sosetelor cu fibre sintetice etc. A suportat aproape un an de zile iar cand s-a dus la medic i s-a sugerat sa-si masoare glicemia. Are diabet de tip II. Alte simptome nu a avut (sau nu le-a luat in seama), doar o ardeau talpile...

Nicky

acum 8 ani

Bai calde cu ceai de menta si pelin ,timp de 5 seri.