Ameteli si nesiguranta la mers

Homeopatia

Postata de elena794117188 cu 14 ani in urma.

Am fost operata - tiroidectomie toatala , de cateva luni si am spondiloza cervicala veche. . NU pot sa ma bucur de convalescenta, pentru ca ma confrunt cu puternice ameteli, slabiciune in picioare incat ma clatin ca un betiv. iau betaserc pentru ameteli, am facut fizioterapie pentru spondiloza, fac masaj si gimnastica pentru coloana la domiciliu in continuare, insa nu simt ameliorari. Am devenit depresiva si siomt disconfortul psihic. Oare tratamentul homeopat ma poate ajuta ? Va multumesc.

Raspunsuri (7)

Ioan Dumitrescu

acum 14 ani

Aveti nevoie si de acupunctura .

elena794117188

acum 14 ani

Desigur... aveti dreptate. M-am gandit si la acupunctura, insa din pacate, in zona noastra nu avem cabinete de acupunctura . Sunt in capitalele judetelor vecine. Si cum se face zilnic , o perioada mai lunga, ... nu as putea. La Deva avem doar un medic homeopat si este mai aproape...la 80 km de mers. Asta este situatia celor din provincie.. Din pacate. judetul nostru.. HD este cam vitregit de specialisti in sanatate. Asta e..
Va multumesc mult pentru raspuns.

Dr. Diana Dragomir

acum 14 ani

Cu siguranta un tratament homeopat va va ajuta sa depasiti aceasta perioada.

elena794117188

acum 14 ani

Va multumesc mult d.,na doctor,
Cu consideratie

Ioan Dumitrescu

acum 14 ani

Daca pot sa va ajut prin e-mail, va rog sa ma contactati .
E-mail : [email protected]

elena794117188

acum 14 ani

V.am scris e-mail domnule doctor. Noapte buna ,

ionescu mari

acum 8 ani

Sunt Ionescu M, Ploiesti, am 79 ani si de vreo luna am nesiguranta in picioare, numai pe strada, cand trec masini si oameni multi. In casa, nu am nesiguranta. Iau betaserc, iau medicamente pt tensiune, iau piracetam. Am nesiguranta, in continuare. Medicamentele pt ameteala, adica piracetam si betaserc le iau de vreo luna. Ce pot face_? Sunt invatata sa ma duc in oras, sa fac cumparaturi, DAR ACUM E CAM RAU DACA PLEC IN ORAS, SUNT DISPERATA. MULTUMESC