alergiile

Homeopatia

Postata de alina1102 cu 9 ani in urma.

am r copii de 12 respectiv 4 cu alergie la florile de fan in luna mai si luna iunie ce as putea sa le dau ? va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Pentru o rezolvare in profunzime a problemei/ problemelor copiilor, ar fi
foarte indicat sa va adresati unui medic cu competenta in homeopatie care,
in urma unor consultatii personale, individualizate, poate stabili care este
cel mai potrivit medicament homeopat pentru fiecare din cei doi copii. Pen-
tru ca e bine sa nu uitam ca nu exista boli, ci bolnavi, iar tratamentul homeo-
pat, prin excelenta, este un tratament strict individualizat.