Transmitere HIV prin Saliva?

HIV

Postata de membru334591 cu 4 ani in urma.

Salut am si eu o problema care ma nelinisteste.

Am fost intr-un club din Bucuresti si am agatat o tipa. Am facut sex cu ea protejat si nu am reusit sa termin iar aceasta a inceput sa faca oral (protejat). Dupa care a dat jos prezervativul si a inceput sa ma masturbeze. A folosit putina saliva ca lubrefiant punand-o pe capul penisului meu (sunt circumcis). Nelinistea mea este urmataorea.

Pot lua o boala precum HIV, Hepatita, etc?

Rog doar persoanele care au habar de asa ceva sa raspunda, si nu cei care raspund doar din "auzite".

Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/sexul-oral-si-bolile-cu-transmitere-sexuala_16984