Prim Ajutor persoana necunoscuta?

HIV

Postata de vladimir_1985 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, acum circa un an de zile am fost nevoit sa acord primul ajutor. Am gasit cazul intr-un bar spre dimineta, individul era in intins pe spate maxilarul inclestat. Am reusit sa ii "desclestez" maxilarul (era in stare de inconstienta si din cauza problemelor cauzate de spasme se inneca cu propria voma). Individul m-a muscat de degete, ( din cate am inteles luase si un tip de calmante care in contact cu alcoolul, l au adus la starea mai sus precizata). Am actionat prin a ii provoca o stare de voma, i -am bagat degetele pe gat, cand a inceput sa vomeze, la una dintre dati am vazut cateva fire de sange (lucru absolut normal in cazul mai sus prezentat). Nu avem la momentul respectiv nici o rana vizibila. SIngurul lucru este ca uneori imi mai rod unghiile.
Sansele unei infectii cu Hiv ar fi?
Mersi

Raspunsuri (1)

vladimir_1985

acum 7 ani

Precizez ca nu am avut nici un fel de simptome gasite pe site, stare de gripa etc.