VREAU SA STIU daca am infectie HIV

HIV SIDA Limfocitopenia

Postata de membru250901 cu 10 ani in urma.

BUNA . numele meu esti Mihai , am 22 de ani . In urma cu 1 luna am facut sex si sex oral cu o p***atuata si am renuntat la prezervativ ... si acum penisul meu are o pata mica rosie pe cap ... oare am ceva infectie HIV ? va rog sa ma sfatuiti

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu cred, defapt sunt sigur ca nu e HIV.Sunt alte simptome la HIV plus ca iese rezultatul pozitiv la testul de detectare a virusului.Daca esti nesigur dute si fa un test, nimic nu e mai sigur ca acel test.Dar sunt 100% sigur ca nu e HIV, dar cine stie.Dute si fa testul.Bafta si sa speram ca nu ai nimic!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Infectia cu HIV nu se manifesta la debut cu astfel de simptome ( este, mai degraba, asimptomatica). Cu mare probabilitate este o infectia cu transmitere sexuala ( poate sifilis) insa pentru certitudine este recomandat sa consultati medicul dermato-venerolog. Pentru a exclude infectia cu HIV, determinati testele specifice ( anticorpii anti HIV1,2) la 1, 3 si 6 luni dupa contactul sexual neprotejat.