Va multumesc ptr raspuns

HIV SIDA

Postata de anutzamihaescu cu 13 ani in urma.

Problema este ca el ia medicamentul ptr HIV si face din 3 in 3 luni analizele doctorii i-au spus ca virusul a stagnat din cauza medicamentelor si ca, dak nu ar fi aceste medicamente pe care i le dau gratis virusul HIV ar reinvia. Iur eu nu mai inteleg nimic el spune ca acum e ca si cum nu l-ar mai avea,sotia lui face si ia anlize o data cu el si ii da de vreo 2 sau 3 ani aceleasi rezultate....ei sunt in spania si si analizele si medicamentul ptr virusul HIV i le dau gratis, dak nu va deranjez as dori un raspun bineinteles dak se poate. Va multumesc din suflet Ana!!!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Este posibil (foarte probabil de fapt) ca ei sa aiba exclusiv rapoarte sexuale protejate cu prezervativ. In acest caz este normal ca ea sa nu se infecteze.

anutzamihaescu

acum 13 ani

Din cate stiu ei nu folosesc prezervativ... de cand s-au cunoscut. Oricum iti multumesc ptr acest raspuns!!! Poate ma va mai poate ajuta vreun medic ca sa imi iasa din cap aceasta problema.

Iuli

acum 13 ani

Sincer, femeia aceea stiind ca sotul are HIV ar trebui sa fie sinucigasa ca sa accepte contact sexual neprotejat iar lui ar insemna ca nu ii pasa absolut deloc de ea daca ar accepta sa nu foloseasca prezervativ. In fine pana la urma nu inteleg de ce este atat de important acest aspect pt dvs.