TEST HIV

HIV SIDA

Postata de wato cu 12 ani in urma.

Buna ziua.
Acum 6 luni am avut contact sexual neprotejat cu o femeie. Nu stiu daca ar fi sau nu seropozitiva. Ca metoda de precautie mi-am facut testul HIV1-2 (Elisa) la 2, 4, 5 şi respectiv 6 luni de la contact. Rezultatele au iesit cu anticorpi absenti. Mai trebuie sa repet acest test pentru a fi sigur ca nu am fost infectat cu HIV? Multumesc.

Raspunsuri (4)

anniella

acum 12 ani

Imi poti spune te rog unde ai facut testul Elisa? Eu am cautat peste tot si nu am gasit decat Eclia sau Eia...
Multumesc

wato

acum 12 ani

Testul Elisa sau Consofretti Elisa l-am făcut la un laborator de analize care mi-a fost recomandat de medicul de familie.

dariai

acum 12 ani

poti sa stai linistit de acum,dar de acum incolo sa te protejei.daca ai facut si la 6 luni si tot negativ a iesit ai scapat.sanatate

wato

acum 12 ani

Multumesc "dariai"