Simptome HIV

HIV SIDA

Postata de Krom cu 10 ani in urma.

In urma cu o luna am fost pt prima data in viata mea la o fata ce presteaza servicii unde am intretinut un contact sexual protejat fara sa am vreo problema cu prezervativul dar mentionez ca iam facut oral fara protectie(nici nu stiam ca exista protectie la oral). Dupa 3 sapt. mam trezit intr-o dimineata intr-o stare deplorabila, foarte slabit, friguri, o durere ciudat de stranie de gat si o senzatie de oboseala.Pana spre seara astea au trecut mai putin senzatia ciudata din gat care a stat cu mine inca 5 zile si intre timp aparuse si un scaun semimoale. Ma gandesc sa fac testul ELISA pt inceput insa mai am de asteptat macar 2 luni pana la el. Am auzit de ceva testari mai rapide si de obicei gratis care merg tot pe a gasi anticorpi specifici HIV insa nu stiu daca si asta nu are nevoie de minim 3 luni pana sal faci. Simptomele astea ma ingroapa psihic si ma gandesc ca e prea mare p***ancidenta sa fie o banala febra care sa nu dureze mai mult de o zi si mai apoi o durere de gat fara puroi acolo dar nici cu vreun ganglion umflat. In sinea mea tot imi zic ca sunt infectat 100% si trebuie sa astept inca 2 luni pt generarea anticorpilor de care au nevoie testele HIV

Raspunsuri (4)

Krom

acum 10 ani

Update:In prezent astept rezultatul de la un test HIV prin ELISA. Dintre simptomele mentionate prima data mai am doar un scaun semimoale. In prezent insa mi sa albit si limba si se pare ca am fie candida bucala fie mononucleoza pt care de o saptamana iau Nizoral,Fluconazale si Glicerina cu propolis iar rezultatele se vad intr-o oarecare masura

Mr.Alx

acum 9 ani

Ai primit rezultatele?Eşti infectat sau nu?

Krom

acum 9 ani

Am primit raspunsul si din fercire este negativ insa am facut testul prea devreme si e destul de posibil ca anticorpi sa nu fi aparut.

Am sa repet testul peste exact o luna de acum pt ca se fac ceva peste 3 luni si ar trebui sa apara anticorpi specifici HIV.

Recent am facut si un Exudat Faringian pt limba incarcata si nu mia iesit o infectie micotica de vreun fel,si ca atare nu stiu ce sa mai cred dar in general ma simt bine nu mai am nici un fel de simptome.

Andrei

acum 8 ani

Deci cum esti in prezent ?