Sex oral neprotejat

HIV SIDA

Postata de andrei2728 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,am cateva intrebari sa va pun.Acum cateva zile am avut un contact sexual cu o femeie.Mi s-a facut sex oral neprotejat si dupa aceea am avut contact sexual protejat.Acum sunt destul de speriat caci nu stiu daca am contactat sau nu o boala sexuala de la acel sex oral.Nu am nici un simptom care care sa arate ca as fi contactat vreo boala.Daca as fi contactat o boala in cat timp as putea sa-mi dau seama?Sper sa-mi puteti raspunde la intrebare. Multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

exista riscul ca persoana respectiva sa contacteze o infectie transmisa de la nivel cutaneo-mucos (al penisului)(ca herpesul genital).

andrei2728

acum 12 ani

Deci nu exista posibilitatea sa iau sida sau sfilis de la persoana care mi-a facut sex oral(daca ar avea boala)?