Se poate lua?

HIV SIDA

Postata de K007 cu 10 ani in urma.

Mi-am luat ceva de mancare de la un fastfood si tipa care mi-a facut shaorma avea o rana pe deget. Nu folosea manusi... In cazul in care are aceasta boala se poate transmite in acest fel?

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 10 ani

NU!Nici macar nu sti daca are HIV sau nu.Si daca are nu se poate lua prin mancare, decat prin rani deschise, prin contact sexual, prin instrumente nesterilizate etc.Stai linistit nu ai patit nimic.

FreeStyle11

acum 10 ani

Aaa si inca ceva, numai manca shaorma, nu e deloc sanatoasa.Mai ales daca mananci in fiecare zi.Asa mai rar merge.