pot avea virusul HPV?

HIV SIDA

Postata de arabella25 cu 12 ani in urma.

bina ziua ,va rog sa imi spuneti si mie daca pot avea virusul HPV ,am o mancarime de 3 luni pe labiile mari si un neg deasupra lor,negul l-am depistat acum o saptamana alte sintome nu am,de 2 ani de cand m-am despartit de fostul prieten nu am mai avut relatiii sexuale,el a fost singurul cu care am avut relatii sexuale,m-am putut infecta de la el oare?sau ce pot avea?astept raspuns cat mai repede va rog frumos,va multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Pruritul ''mincarimea'' poate fi cauzata de o micoza, ''negul'' poate fi sau nu HPV. Consultati un medic dermatolog !
075dermato