Pot avea HIV fara sa am vreunul din simptomele ....?

HIV SIDA

Postata de PopVioA cu 10 ani in urma.

A trecut o luna jumate de la contactul sexual cu risc de infectare cu HIV si nu am avut niciunul din simptomele care se spune ca apar intre 3 si sase saptamani de la infectare. E posibil si asa sa fiu infectata cu virusul HIV ? Va rog sa ma lamuriti si pe mine. Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Simptomele nu sunt specifice infectiei HIV. Pentru certitudine si linistea dumneavoastra, efectuati testele de HIV la 1, 3 si 6 luni dupa contactul sexual cu risc de infectie.