Posibila infectare cu HIV/alta BTS?

HIV SIDA Prevenire BTS

Postata de MembruMobileApp1511520920 cu 6 ani in urma.

Acum aprox. 2 saptamani am avut sex protejat cu un prieten, insa sex oral neprotejat, el ejaculand de mai multe ori in acest mod. Am discutat cu el inainte de sex si mi-a spus ca nu a facut niciodata testul, dar m-a asigurat ca nu are asa ceva. Mi-a spus ca a facut o singura data sex neprotejat, cu o persoana decenta, si nu a avut mai mult de 5 partenere. De asemenea, pentru mine el este al doilea. Ce m-a speriat pe mine insa a fost numarul de parteneri pe care i-a avut fosta iubita, vreo 30 40, si ea dependenta de droguri in trecut... Ieri, cam la 10 zile de la ultimul contact, 13 de la primul, cred ca am facut febra, ma doare capul, ochii, tusesc, ma doare in gat, simptome de gripa mai pe scurt. Am facut un research pe internet si am vazut ca primele simptome ale virusului HiV se manifesta cam la 2 saptamani si sunt similare cu cele ale unei raceli. De atunci sunt foarte speriata si nu ma pot concentra deloc, mai ales ca eu nu sunt o persoana care raceste asa usor si as face testele de BTS dar am citit ca ar fi relevante doar dupa 3 luni-6 luni...

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectia-cu-HIV/infectia-cu-virusul-imunodeficientei-umane-hiv-sida_654