Persoana posibil infectata

HIV SIDA

Postata de Anonim88 cu 10 ani in urma.

O persoana posibil infectata,poate afla prin analiza de sange de la cine a luat infectia daca a avut mai multi parteneri?

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 10 ani

Cum adica prin analiza afli de la cine ai luat infectia? Doar nu e SRI-ul cel care iti da rezultatul analizei. Poti afla daca si partenerii isi fac testul

Anonim88

acum 10 ani

Ma gandeam ca este vreo analiza mai speciala care se poate face:)
E o situatie mai complicata"Cum am spus si mai sus,persoana in cauza a avut mai multi parteneri in decursul anului si acum sunt eu acuzat pe nedrepet"Daca s-ar putea afla la SRI ar fi bn:))

Carmen

acum 10 ani

Pai nu poate sa te acuze daca a avut si alti parteneri. Banuiesc ca si tu esti infectat acum, macar ai putea sa afli prin analiza de cat timp si apoi sa te socotesti cu respectiva persoana.