O p***ae

HIV SIDA

Postata de Mihalcea cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Se poate loa HIV din spital?
Adika sa va spun ce sa intamplat...am avut o buba de la o branula si am atinsi un scaun din salon cu buba sangerand e posibil sa iau vro boala??????????

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este putin probabil, deoarece virusurile ( HIV, hepatita B, hepatita C) nu rezista mai mult de 14 zile pe o anumita suprafata infectata cu sange sau alte lichide ale corpului.

Mihalcea

acum 11 ani

Daca salonul sau scaunul nu este infectat cu acesti virusuri nu se poate loa nimica nu?Adika
probabil se dezinfecteaza salonul la plecare pacientilor??

Mihalcea

acum 11 ani

Vreau sa mai pun o intrebare....Daca pe scaunul acela nu este niciuun virus si este curat io pot loa vrun virus?

mirela

acum 10 ani

ha ha ha ha doamne cata p***ae exista intr-un om