Ma pot infecta sau nu?

HIV SIDA

Postata de MembruMobileApp1502622807 cu 7 ani in urma.

Ieri fumam o Țigara si a venit un băiat ciudat la mine sa mi ceara sa fumeze din Țigara mea. L am refuzat prima oară dar insista asa ca mi a fumat jumătate din Țigara si dupa am fumat eu. E posibil sa ma infectez cu HIV? Am citit ca e aproape imposibil ca virusul sa se transmită prin saliva. Însă eu am niște răni minore pe buze deoarce îmi tot iau acele cojite. Eu nu stiu daca el era infectat, însă in cazul in care era, e posibil sa iau HIV?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectia-cu-HIV/infectia-cu-virusul-imunodeficientei-umane-hiv-sida_654