Limfoame asociate cu SIDA – Tratament

HIV SIDA

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

imi puteti spune si mie daca la ora actuala s-a gasit un mic tratament pentru SIDA . Va multumesc!

Raspunsuri (1)

savannah41

acum 14 ani

daca te referi la boala deja sau la purtatori de hiv?tratament este si pt.una si pt.alta.la sida deja cand este boala doar sa mai prelungeasca si este destul de complicat,se schimba medicamentele f des si nu stiu daca in romania este peste tot posibil.tratamentul este f costisitor si ma indoiesc ca oricare are acces la un asa tratament.oricum inca nu exista cu adevarat tratament,vorbim de o oarecare terapie.cert este ca s-a evoluat si se pare ca noul vaccin da ceva mai multe sperante,dar inca nu este pe piata.