intrebare

HIV SIDA

Postata de Meiyry cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o nelamurire... in cazul unui act sexual oral poti inghiti sperma sau este contraindicat?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Prin practicarea înghiţirii spermei vă expuneţi unor riscuri deoarece prin spermă se pot transmite anumite boli precum: sifilisul, gonoreea, chlamydia, herpesul, HPV dar şi virusul HIV.
Totodată inghitirea spermei are şi beneficii deoarece sperma conţine multe substanţe nutritive precum: proteine, lipide, glucide, dar şi calciu, potasiu, zinc şi vitamine.
Totuşi recomandarea ar fi ca această practică a înghiţirii spermei să fie făcută doar cu un partener stabil, care are analizele bune

Dar

acum 12 ani

Brrrrrr...ce scarbos!