interpretare analize

HIV SIDA

Postata de Meiyry cu 12 ani in urma.

Buna seara. Am si eu o rugaminte la dvs... am primit analizele de la dr gineco. Rezultatul este: chlamydia -negativ , CULTURA SECRETIE COL - Pe mediile aerobe insamantate
nu au crescut germeni patogeni.Candida spp. absenta la 48 ore
Mycoplasma absenta.Ureaplasma absenta. E bine?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Da.

Medic Epuran

acum 12 ani

Analizele efectuate au rezultate bune

Meiyry

acum 12 ani

MULTUMESC!!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

daca analizele au fost facute in urma aparitiei unei simptomatologii genitale si nu doar la un control, chiar daca acestea sunt in limite normale, trebuie sa va prezentati la medicul ginecolog pentru continuarea investigatiilor.