infectie HIV

HIV SIDA

Postata de ready cu 11 ani in urma.

Buna tuturor.Si eu am facut in urma cu 5 luni si jumatate greseala vietii mele....sex neprotejat....la ceva timp au aparut si urmarile....senzatia de arsura in zona organelor genitale care radia catre coapse...o scurgere uretrala incolora si inconstanta .....precum si modificarea aspectului pielii penisului care mai mereu era umed si cu pielea incretita nu neteda ca inainte....am fost la dermatolog.....dupa 2 randuri de analize la secretie uretrala negativ ureeaplasma, micoplasma,clamydia ( analize facute si la sange ) .La cultura de secretie uretrala mi a aparut infectir cu enterococ - pe antibigrama sesibil la doxicilina...am facut tratament...secretia a ramas....
Referitor la HIV ....am facut testul hiv combi 1+2 la 1,3,4,5 luni si 10 zile ...negativ.Ma regasesc in simptomatologia hiv., am avut si un pitiriazis rozat care a trecut suspect de repede in 10 zile( fara inflamatia ganglionilor sau febra, nu am dureri articulare nu am avut in aceste luni stari gripale) In plus arsurile sunt prezente acum zilnic si pe umeri pe spate,pe suprafata urechilor..pe fata...am pus astea pe seama stresului .Partenera testata si ea la 1,2 si 5 luni negativ Nu stiu ce sa mai cred ...sunt cu psihicul la pamant !

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca testele sunt negative, atunci nu aveti HIV. Este cazul sa depasiti acesta ganduri, poate cu ajutorul unui psihoterapeut.

MembruMobileApp1508422415

acum 6 ani

Cum esti, ai descoperit ceva? Sunt in aceeasi situatie si nu ii dau de cap . Toate analizele sunt ok doar la secretie a iseit enterococ. Vreau sa stiu daca ai rezolvat ceva