infectia hiv

HIV SIDA

Postata de mihamiha cu 14 ani in urma.

am 31 de ani si pana la varsta asta am avut mai multi parteneri sexuali. care sunt posibilitatile ca eu sa fi contactat infectia hiv si eu sa nu stiu mi-e frica sa fac un test hiv marturisesc . va multumesc astept respuns

Raspunsuri (3)

Maria

acum 14 ani

Mihamiha, nu vad de ce ti-e frica sa faci testul Elisa. Acest test este confidential , gratuit si se efectueaza la sanepit sau centru de donare.Rezultatul il primesti in aceeasi zi la citeva ore de la recoltare.
Se poate contacta sida si daca ai un singur partener,sau daca te-ai drogat sau daca ai intrat in contact cu singele unei pers.bolnave.
Miine mergi negresit sa faci testul si sa ne tii si pe noi la curent cu rezultatul...ai sa vezi ca totul va fi bine.

diana

acum 14 ani

ce risc exista sa fi contactat virusul HIV daca in timpul folosirii unei toalete publice am atins cu vaginul colacul wc-ului care era stropit cu urina si posibil cu alte lichide poate intravaginale???

anqa

acum 14 ani

extrem de mic diana.