infectare hiv

HIV SIDA

Postata de sile 12 cu 8 ani in urma.

In urma unu raport sexual protejat oral dupa care a urmat unul normal cu o singura penetrare ...era vorba de o incercare dupa toate acestea a mai urmat un raport oral si un sarut indelung pe piept in zona in care pe urma am depistat un punct rosiatic mic cat un varf de ac probabil din urma sarutului fiind sub piele,as vrea sa stiu daca virusul hiv ar fi putut fi transmis ?

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 8 ani

Depinde cine a fost partenerul.Daca a fost cineva necunoscut, ca o p***atuata, atunci sansele sunt foarte mari, dar dupa spusele tale, acel punct nu are legatura cu hiv-ul.Hiv-ul nu se vede dupa 1 zi 2, 3, 1 luna 2, 3, ci mai tarziu, in primul rand duppa simptome fizice, nu neaparat vizibile.Cel mai sigur mod de a verifica este un test hiv, e gratis oricum.

sile 12

acum 8 ani

este vorba de o p***atuata si ma interesa daca prin acel punct s-ar fi putut transmite virusul ac***a in vedere ca dupa sexul normal dar cu o singura penetrare a urmat cel oral si astfel in saliva ar fi putut ajunge urme ale secretiei vaginale...

FreeStyle11

acum 8 ani

Se poate orice, cel mai indicat este sa faci un test pentru hiv.Nu exista raspunsuri, fara a analiza cazul respectiv.