Infectare cu HIV

HIV SIDA

Postata de Ochi_de_soim cu 12 ani in urma.

Buna seara,
Sotul meu a facut testul pt HIV si a iesit pozitiv , l-a repetat vineri si astazi, inca nu i s-a dat raspuns pana acum, exista posibilitatea ca eu sa nu fi luat?
Nu am nici unul din simtomele care ar trebui sa le am.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Infectia cu HIV nu prezinta simptome.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

infectia HIV, nu inseamna ca aveti si boala SIDA, aceasta presupunand si acele simptome la care v-ati gandit.
cat despre posibilitatea de a fi infectata HIV aceasta exista spre exemplu in cazul in care dupa infectarea sotului dumneavoastra ati intretinut relatii sexuale neprotejate. pentru siguranta va recomand sa efectuati si dumneavoastra acele testari.
pentru mai multe detalii despre infectia HIV va recomand si acest articol: //sfatulmedicului.ro/Infectia-cu-HIV/infectia-cu-virusul-imunodeficientei-umane-hiv-sida_654

va urez o zi buna

Ochi_de_soim

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspun.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului