Hiv?

HIV SIDA

Postata de unromantrsit cu 12 ani in urma.

Buna seara! in urma cu un an si 5 luni de zile am avut o relatie neprotejata si datorita acestui fapt m-am speriat pt ca mi se umflase preputul si aveam ca o matreata alba, actul sexual a fost in noiembire 2010 si am facut testul hiv 1 si 2 la 3 luni prin februarie 2011 si la 10 luni asta fiind in decembrie 2011 si ambele au iesit negativ, mai exista riscul sa mai apara pozitiv dupa aceste 2 analize pentru ca sunt speriat ca am o bronsita care desi o tot tratez trece foarte greu si mi-e frica, va rog mult de tot sa ma ajutati! cu un acest sfat! o seara buna. va rog mult daca putei sa imi raspundeti cat mai rpd posibil!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Anticorpii anti HIV se pozitiveaza la cel putin 3 luni postinfectie iar in cazuri rare, ei devin detectabili dupa 6 luni.
Deci, un test negativ la 10 luni dupa contact implica o probabilitate foarte mica (aproape imposibila) de a avea HIV.

unromantrsit

acum 12 ani

va multumesc foarte mult! sanatate!