exista riscun infactarii cu hiv?

HIV SIDA

Postata de Blom cu 9 ani in urma.

buna ziua! acum aprox o sapt am avut contact sexual neprotejat cu o partenera despre care nu stiu daca este sau nu infectata, iar de 2 zile am o senzatie de febra (mi-am masurat temperatura acum si este in valorile normale), o mica durere in gat si am impresia ca am un ganglion putin umflat. exista posibilitatea sa fiu infectat sau imi exagerez simptomele din cauza fricii si este o simpla raceala? dupa cat timp se poate observa printr-un set de analize daca am contactat virusul? multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Maria

acum 9 ani

Sfatul meu este sa astepti cateva luni si sa faci testul hiv...este gratuita analiza iar rezultatul,confidential.Cuminteste-te o vreme!!

Blom

acum 9 ani

nu stiu prea multe despre acest test. imi poti da niste detalii? dupa cat timp ar trebui sa il fac? cum se procedeaza?