e risc de hiv??

HIV SIDA

Postata de cu 11 ani in urma.

Buna ziua! am fost acum 2 zile la un salomn de masaj erotic. Nu am avut contact sexual, ci fata a facut treaba cu mana (hand job) si s-a frecat de mine cu tot corpul. Eu ii mai bagam degetele in vagin, murdarindu-ma fara sa realizez de secretia acesteia, apoi o mai mangaiam, o mai luam de sani etc.
Credeti ca exista probabilitate sa fi luat vreo boala (...chiar HIV)?? daca mi-am atins penisul cu mainile murdare de secretia ei, sau cand s-a frecat cu sani ei de penisul meu( acestia fiind probabil manjiti cu secretie tot de mainile mele).
Mentionez iarasi ca nu am avut contact direct cu aceasta, iar cu mainile de penis am atins destul de putin. Nu am avut rani in zona genitala. La 10 min m-am spalat bine in zona genitala si am urinat.
Stiam ca hiv nu se ia 100% nici la un contact direct atunci credeti ca sunt sanse reale sa vi contactat eu ?(asta in cazul in care respectiva ar fi avut, bineinteles)

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este greu de precizat sansele dumneavostre de infectare insa nu sunteti complet lipsit de riscul de capata o infectie.
Pentru linistea dumneavoastra este bine sa efectuati testari serologice pentru HIV la 1,3,6 luni.

Victoras

acum 11 ani

De ce nu v-ati pus intrebarile astea inainte de a pasi in salon si nu dupa ??Exista boli care se transmit chiar si cu un contact" minim", stiti asta ???

Cineva care stie

acum 11 ani

Cel mai probabil nu, riscul este foarte mic chiar daca fata ar fi avut hiv.