e posibil sa ma infectat cu hiv ?

HIV SIDA

Postata de membru215423 cu 12 ani in urma.

Acum o saptamana am avut o relatie protejata cu un baiat,dupa care mio adiet ca ar fi posibil bolnav de hiv de la un prieten de a lui....nustiu care e adevaru refuza sa vorbeasca mai multe...din neatentie mo zgariat un pic,ar putea fi un risc mare pentru mine? Va multumesc,astept raspunsul DVS

Raspunsuri (1)

xNutzu

acum 12 ani

Daca prietenul tau e infectat , e posibil sa fii si tu . Virusul HIV in comparatie cu gaurile din prezervativ .. e ca si cum ai compara o furnica cu un cos de baschet . Indiferent daca cineva poarta prezervativ , HIV-ul tot se poate transmite .
De obicei simptomele HIV apar dupa muult timp de la infectare , ani de zile , insa virusul poate fi detectat la analize.