despre SIDA

HIV SIDA

Postata de Andreea40298098 cu 15 ani in urma.

am si eu o curiozitate... nu conteaza dupa cat timp de la contactul sexual iti faci testul HIV/SIDA pentru a afla daca ai contactat o astfel de boala. am citit multe despre dar am ramas cu curiozitatea asta:D

Raspunsuri (2)

violeta6097418

acum 15 ani

BA DA, CONTEAZA!
Si inca foarte mult!
Daca faci testul la mai putin de 3 luni, nu vei afla nimic. Daca il faci intre 3-6 luni, poate vei afla, poate nu...
Ca sa fii sigur, trebuie sa-l faci dupa 6 luni de la comportamentul riscant (de ex -contact sexual fara prezervativ).

Liudmila140622

acum 14 ani

Daca m-am sarutat cu o tipa specific ca o cunosc de doar o zi si i-am atins pasarica cu degetele nu am bagat degetul inauntru pot lua cv boala si de exemplu daca ating cu acel deget capul penisului meu este riscul sa ma infectez?